No menu items!
More
    onsdag, november 25, 2020

    Pia Melander Guilbert


    Redaktør for redaktionelt og kommercielt indhold.

    Tlf: +45 26 43 27 21
    Email: pia@amagernyt.dk
    www.piaguilbert.dk
    Pia er selvstændig journalist og vant til at begå sig i både redaktionelle og kommercielle sammenhænge. Hun har lavet virksomhedsportrætter for Innovationsfonden, temaer til fagblade, magasiner og ugeblade som ”ALT for damerne” og ”Femina”. Hun har ghostwritet kronikker, debatindlæg og løst kommercielle opgaver for store brands som Nespresso, Hästens og Eurocard til Børsen. Pia har også skrevet kommercielt for blandt andet GN Hearings magasin og Aller. Desuden er Pia forfatter til bogen ”Kunst er stort set et ja til livet”, der er et portræt af Dragør-kunstneren Flemming Brylle.

    Kontakt Pia, både hvis du har forslag til redaktionelle artikler eller gerne vil høre mere om dine muligheder for at annoncere på AmagerNyt.

    Peter Kristensen


    Stifter
    (Ansvarlig kommercielle partnerskaber)

    Email: peter@amagernyt.dk
    Tlf: +45 40273097

    Thomas Thorndahl


    Stifter og IT ansvarlig

    Email: thomas@amagernyt.dk
    Tlf: +45 42951460

    Dines Bogø


    Historiker

    Email: dines@amagernyt.dk
    www.sydamager.dk/DB/Profil
    Skriver om: ”Dengang på Amager”. Ofte med en vinkel til i dag. Speciale: Besættelsestiden og kriminalsager.    

    Henrik Hvillum


    Journalist og kommentator

    Email: henrik@amagernyt.dk
    Tlf: +45 26154514

    Jens Breinholt Schou


    Kulturhistoriker

    Email: j.u.schou@outlook.dk
    Tlf.: +45 29 10 11 09
    Skriver om: Madkultur, bæredygtighed og madhistorie – med Amagervinkel

    Camilla Lærke Lærkesen

    Tlf. 28 20 22 07
    Email: c.laerkesen@gmail.com