No menu items!
More
    tirsdag, september 22, 2020

    Peter Kristensen


    Stifter og ansvarshavende redaktør

    (Tillige ansvarlig for salg og kommercielle partnerskaber)
    Email: peter@amagernyt.dk
    Tlf: +45 40273097

    Thomas Thorndahl


    Stifter og IT ansvarlig

    Email: thomas@amagernyt.dk
    Tlf: +45 42951460

    Pia Melander Guilbert


    Journalist og PR-konsulent

    Tlf: +45 26 43 27 21
    Email: pia@amagernyt.dk
    www.piaguilbert.dk
    Skriver om: kultur, nyheder, advertorials, portrætter, sundhed,

    Henrik Hvillum


    Journalist og kommentator

    Email: henrik@amagernyt.dk
    Tlf: +45 26154514

    Dines Bogø


    Historiker

    Email: dines@amagernyt.dk
    www.sydamager.dk/DB/Profil
    Skriver om: ”Dengang på Amager”. Ofte med en vinkel til i dag. Speciale: Besættelsestiden og kriminalsager.    

    Camilla Lærke Lærkesen

    Tlf. 28 20 22 07
    Email: c.laerkesen@gmail.com

    Jens Breinholt Schou


    Kulturhistoriker

    Email: j.u.schou@outlook.dk
    Tlf.: +45 29 10 11 09
    Skriver om: Madkultur, bæredygtighed og madhistorie – med Amagervinkel

    Mette Forman


    Madskribent og blogger

    Email: mette@dethandlermestommad.dk www.dethandlermestommad.dk
    Skriver om: Mad og opskrifter